Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do domu lub mieszkania musi spełniać określone warunki, takie jak: cicha praca jednostki wewnętrznej, energooszczędność oraz komfort i wysoka jakość powietrza, dostarczanego do pomieszczenia.

Montując klimatyzację kierujemy się wygodą oraz komfortem użytkowników. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Zastanawiasz się od czego zacząć? Przy wyborze klimatyzacji musisz kierować się własnym komfortem oraz musisz pamiętać, że nie montujesz klimatyzacji tylko na rok lub dwa, a co najważniejsze to że twoi bliscy będą z tego korzystać.

Zawsze podczas podejmowania decyzji o zakupie i montażu klimatyzacji pojawia się wiele pytań. Postaramy się przybliżyć proces montażu klimatyzacji.

Przyjazd oraz oględziny jak również dobór oraz wycena urządzeń i montażu jest gratis!

1 Etap.

Każde miejsce, w którym montujemy klimatyzację, czy wentylację, jest inne – dlatego też, zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie, spotykamy się z klientem i dokładnie oglądamy miejsce montażu. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować się na sytuacje, które pojawią się w późniejszym etapie prac montażowych. Dzięki spotkaniu dowiadujemy się, jakie jest nasłonecznienie pomieszczenia, ile przebywa w nim osób, oraz jakie ciepło mogą oddawać urządzenia które się tam znajdują – to wszystko ma ogromny wpływ na dobór klimatyzacji czy wentylacji

2 Etap.

Po spotkaniu i oględzinach miejsca montażu klimatyzacji, jak również po otrzymaniu informacji dotyczących oczekiwań wobec wykonywanej usługi od klienta, następuje faza projektowania oraz dobór właściwych urządzeń. Propozycje naszych rozwiązań przesyłamy do klienta w celu akceptacji lub ewentualnych propozycji zmian w projekcie

3 etap.

Po akceptacji projektu oraz wyboru urządzeń, przystępujemy do montażu klimatyzacji lub wentylacji. Prace wykonujemy w terminach wybranych przez Klienta. Profesjonalna ekipa wykonuje prace, a następnie dokonuje rozruchu urządzenia oraz szkoli z jego obsługi, przekazując protokół pomiarów i montażu

Jest kilka sposobów na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu. Najprostszym jest montaż typu Split, inaczej 1;1 czyli jedna jednostka wewnętrzna połączona do agregatu na zewnątrz. Montujemy klimatyzator na ścianie pod sufitem. W takim systemie schładzamy jedno pomieszczenie, chyba że mamy powierzchnię otwartą to grawitacyjnie możemy schłodzić większą powierzchnię. Inny rozwiązanie jest, gdy zamierzamy schłodzić lub ogrzać kilka pomieszczeń naszego mieszkania lub domu. W tedy rozwiązaniem jest system Multi-Split pozwalający na zamontowanie jednego agregatu na zewnątrz i nawet do 8 jednostek wewnątrz. Takie rozwiązanie jest w szczególności dobre jeżeli nie mamy możliwości zawieszenia lub postawienia więcej ilości jednostek zewnętrznych.A co w przypadku, gdy nie mogę lub nie mam miejsca na ścianie pod sufitem? W takim przypadku mamy możliwość zamontowania klimatyzatora przypodłogowego, można porównać go do eleganckiego kaloryfera, ponieważ zamontowany jest kilkanaście centymetrów na podłogą i zasadę działania ma identyczną jak zwykły klimatyzator.

Jeżeli jednak nie chcesz wieszać nic na ścianie, a zamierzasz zamontować sufity podwieszane, to bardzo fajnym rozwiązanie jest klimatyzator sufitowy montowany w suficie podwieszanym, który nadmuchuje równomiernie powietrze w czterech kierunkach.

Jest wiele możliwości montażu klimatyzacji, zadzwoń do nas , a z pewnością pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i twoich bliskich.

Każdy montaż wykonywany jest przez wyspecjalizowanych fachowców, posiadających odpowiednie uprawnienia.