Klimatyzacja do biura Warszawa

Komfort wewnątrz Twojej firmy

Klimatyzacja do biura Warszawa

Klimatyzacja do biura, czyli naszego miejsca pracy, w którym często spędzamy od kilku do kilkunastu godzin dziennie, powinna przede wszystkim gwarantować komfort i właściwą atmosferę do podejmowania kluczowych decyzji, a także poprawić wydajność i jakość pracy pracowników. 

Odpowiednia wydajność, efektywność kosztowa i przemyślane miejsce montażu to cechy dobrze wykonanej instalacji klimatyzacyjnej. Jej użytkowanie to wyższy komfort zarówno pracowników biura, jak i jego klientów. 

Czytaj więcej

Zmieniający się klimat i różnego typu zanieczyszczenia powietrza mocno wpływają na warunki, w jakich pracują ludzie nie tylko na otwartej przestrzeni, ale i w zamkniętych pomieszczeniach, w tym biurowych. Dlatego – jeśli chcesz mieć pewność, że w Twoim biurze działa efektywna klimatyzacja, a montaż został wykonany zgodnie z najwyższymi standardami – zachęcamy do kontaktu z Clima Projekt. Działamy na terenie całej Warszawy.

Sprawnie działająca klimatyzacja w biurze pomaga uchronić się przed upałem, jak i pyłkami unoszącymi się w powietrzu. Firmy, które nie zdecydowały się na jej montaż, muszą mierzyć się z szeregiem wyzwań, w tym utrzymania pewnych parametrów na bezpiecznym poziomie. Warto wiedzieć, że stawką jest nie tylko wydajność pracy, ale i w ogóle możliwość jej wykonywania.

Dlaczego warto inwestować w klimatyzację do biura?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami praca powinna zostać przerwana np. w sytuacji, gdy temperatury wewnątrz budynku spadają poniżej 18°C i przekraczają 28°C, a wilgotność wykracza poza widełki 40–60%. W interesie więc pracowników i pracodawców leży to, aby w pomieszczeniach, gdzie przebywają pracownicy była odpowiednia klimatyzacja. Klimatyzatory do biura w Warszawie czy innym mieście znacznie podnoszą jakość powietrza, a także pomagają skutecznie obniżyć lub podnieść temperaturę do poziomu gwarantującego odpowiedni komfort termiczny. Warto dodać, że montaż wysokiej klasy, nowoczesnych urządzeń ma znacznie szerszy wymiar dla zdrowia. Zapewnia bowiem optymalną wilgotność, a dodatkowo pomaga odfiltrowywać z przestrzeni wirusy, bakterie oraz alergeny.

Jak dobrać właściwą moc klimatyzacji do biura?

Wyżej wskazaliśmy czynniki wpływające na to, jak wydajne powinny być urządzenia chłodząco-grzejące, aby jednak klimatyzacja biura działała prawidłowo, trzeba precyzyjnie określić potrzeby konkretnej firmy. Dlatego tak bardzo istotna jest dobra współpraca wykonawcy z inwestorem.

Jeśli zdecydujesz się wybrać usługi Clima Projekt – masz gwarancję, że wykonaniem inwestycji zajmie się grupa specjalistów, którzy wpierw sprawdzą dokładnie warunki, w jakich będzie działał system, a następnie pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania i wykonają cały montaż, niezależnie od tego, jakiego typu klimatyzację do biura wybrałeś. Zajmujemy się także profesjonalnym serwisem, dzięki czemu – w razie konieczności – możesz liczyć na naszą pomoc, gdy w układzie pojawi się awaria lub będzie wymagał okresowej konserwacji.

Jakiej marki klimatyzator wybrać?

W Warszawie mieliśmy okazję przeprowadzać montaż klimatyzatorów różnych producentów. Wśród nich były zarówno urządzenia przeznaczone do domów, jak i do pomieszczeń biurowych. Z naszych doświadczeń możemy jasno powiedzieć, że każda marka ma wiele do zaoferowania swoim klientom, a dobór sprzętu zależy w dużej mierze od obiektywnych potrzeb i indywidualnych oczekiwań użytkowników.

Jeśli więc interesuje Cię montaż klimatyzacji w biurze w Warszawie, ale zastanawiasz się, czy lepsze będą rozwiązania od Samsunga, Fujitsu, Daikin czy innego producenta – chętnie pomożemy w doborze odpowiednich produktów. Dzięki starannej selekcji zagwarantujesz sobie i innym pracownikom firmy doskonałe warunki do pracy.

Postaw na sprawdzoną firmę z Warszawy – wybierz najlepszą klimatyzację do biura

Mamy szerokie doświadczenie w doradztwie, sprzedaży i montażu systemów HVAC. Współpracowaliśmy z licznymi klientami oraz instytyucjami, zapewniając im najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. Klimatyzacja do każdego biura jest inna – wymaga indywidualnego zaprojektowania, aby jej wydajność gwarantowała optymalny mikroklimat w każdym wnętrzu, w którym działa. Dlatego podchodzimy kompleksowo do swoich zadań, wykonując oględziny, tworząc dostosowany do danego budynku plan i wykonując instalację z dbałością o każdy detal.

Na wybór odpowiednich urządzeń ma wpływ wiele czynników między innymi wielkość biura, liczba osób pracujących w danym pomieszczeniu, nasłonecznienie, ilość komputerów oraz innych urządzeń oddających ciepło. Każde biuro jest inne, i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Należy brać pod uwagę, że właściwy dobór klimatyzacji do biura ma ogromny wpływ na wydajność pracy. Jednocześnie na zastosowanie odpowiednich urządzeń ma wpływ wiele czynników min: wielkość biura, ilość osób pracujących w danym pomieszczeniu, nasłonecznienie, ilość komputerów oraz innych urządzeń oddających ciepło. 

Klimatyzacja w biurze może być tradycyjna czyli wersja Split, częściej spotykaną wersją to urządzenia kasetonowe montowane w suficie, rozprowadzające powietrze w czterech kierunkach dzięki czemu w całym pomieszczeniu mamy identyczną temperaturę. Wielokrotnie też możemy spotkać klimatyzatory kanałowe, częściej montowane w hotelach oraz pensjonatach, ale oczywiście również w biurach znajdują swoje zastosowanie.

W biurach o mniejszej powierzchni lub składających się z kilku gabinetów najczęściej montowane są klimatyzatory ścienne, dzięki temu, że możemy je powiesić na każdej ścianie.

Klimatyzatory kasetonowe najczęściej stosowane są w biurach, gdzie zamontowany jest sufit podwieszany, dzięki czemu cała instalacja jest schowana nad sufitem co ma wpływ na estetyką wykonania.

Regularny serwis połączony z dbałością o stan techniczny urządzenia dają gwarancję zdrowia jego użytkownikom. Łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia pozwala na dowolne ksztaltowanie temperatury i innych parametrów powietrza w pomieszczeniu.

Marki, które u nas kupisz

Lata doświadczenia zaowocowały naszą ścisłą współpracą z wiodącymi markami, których urządzenia możemy zaproponować naszym Klientom w korzystnych cenach. Jeśli jednak poszukujesz klimatyzacji innego producenta – jesteśmy w stanie sprowadzić ją specjalnie dla Ciebie.