Klimatyzacja do biura

Klimatyzacja do biura, czyli naszego miejsca pracy, w którym często spędzamy od kilku do kilkunastu godzin dziennie, powinna przede wszystkim gwarantować komfort i właściwą atmosferę do podejmowania kluczowych decyzji, a także poprawić wydajność i jakość pracy pracowników.

Przed montażem klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych bardzo ważne są oględziny miejsca, aby odpowiednio dobrać urządzenia i sposób ich montażu.

Każdą wycenę oraz dobór urządzeń nasza firma wykona gratis dla Ciebie!

Właściwy dobór klimatyzacji do twojego biura ma ogromny wpływ na wydajność pracy. Na wybór odpowiednich urządzeń ma wpływ wiele czynników min: wielkość biura, ilość osób pracujących w danym pomieszczeniu, nasłonecznienie, ilość komputerów oraz innych urządzeń oddających ciepło. Klimatyzacja w biurze może być tradycyjna czyli wersja Split, częściej spotykaną wersją to urządzenia kasetonowe montowane w suficie, rozprowadzające powietrze w czterech kierunkach dzięki czemu w całym pomieszczeniu mamy identyczną temperaturę. Wielokrotnie też możemy spotkać klimatyzatory kanałowe, częściej montowane w hotelach oraz pensjonatach, ale oczywiście również w biurach znajdują swoje zastosowanie.

W biurach o mniejszej powierzchni lub składających się z kilku gabinetów najczęściej montowane są klimatyzatory ścienne, dzięki temu, że możemy je powiesić na każdej ścianie.

Klimatyzatory kasetonowe najczęściej stosowane są w biurach, gdzie zamontowany jest sufit podwieszany, dzięki czemu cała instalacja jest schowana nad sufitem co ma wpływ na estetyką wykonania.

Klimatyzacja wykonywana w biurach jest najczęściej powiązana z montażem w kilku pomieszczeniach co ma wpływ na jednostki zewnętrzne. Możemy stosować rozwiązanie Multi-Split, czyli jeden agregat i kilka jednostek wewnętrznych. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości ze względu na odległości, montuje się system 1;1, czyli jeden agregat powiązany z jedną jednostką.

Bardzo często też stosowane są systemy VRF, które pozwalają na zamontowanie jednego agregatu w połączeniu z nawet 20 i więcej jednostkami wewnętrznymi.

Każde biuro jest inne, i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Zapraszamy do kontaktu.